Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Czemu warto korzystać z wyjazdów last minute? Czy są one warto rozpatrzenia? Co tak naprawdę o nich wiemy?

Możliwość dość taniego zwiedzania różnych miejsc na świecie i cieszenia się wygodnymi warunkami pobytu to na pewna kusząca oferta, z jakiej chce korzystać coraz więcej osób. Kiedy zamawiamy wczasy na ostatnią chwilę, można skorzystać z fajnej wyprawy i to w cenie niższej aniżeli ta z katalogu. Jest jednak pytanie, czy warto czekać z planami wakacyjnymi na ostatni moment, czy wycieczki last minute są rzeczywiście bardzo dobrym rozwiązaniem?

grecja
Napisał: stefg74
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wokół pojęcia “last minute” narosło dość dużo mitów, dobrze jest je rozwiać, żeby nie było nieporozumień. Niektóre osoby są zdania, iż jeśli wycieczki last minute, to od razu gorsze traktowanie. Tak jednak się nie dzieje, gdyż klient, jaki korzysta z obniżki nie powinien być traktowany jak wycieczkowicz gorszego sortu. Jak mówi ustawa o usługach z zakresu turystyki biura podróży nie mogą inaczej traktować swych klientów, dlatego też osoby korzystające z wyjazdów last minute mają identyczne prawa, jak ci, którzy z wyprzedzeniem kupili wyjazd po cenie katalogowej. Wykupienie wycieczki w tym biurze na ostatnią chwilę nie musi oznaczać nerwowego poszukiwania ofert albo korzystania z pierwszej nadarzającej się okazji. W branży turystycznej widać pewne trendy, dlatego stałością odznaczają się też niektóre zachowania klientów, jak też organizatorów wycieczek. Jeśli posiadamy minimum informacji w tym temacie można doskonale rozplanować wakacje, przykładowo jak Grecja wycieczka (eccoholiday.com/kraj/grecja) jest to bardzo opłacalne. Należy również wiedzieć, że jeżeli chcemy skorzystać z najatrakcyjniejszej oferty, powinniśmy być cierpliwi i sprawdzać jak wygląda sytuacja w różnych biurach podróży.www.eccoholiday.com/last-minute/
Napisał: peddhapati
Na podstawie: http://www.flickr.com
Duża część organizatorów turystycznych na bieżąco aktualizuje swoje strony internetowe, wyszczególniając te kierunki, które są w sprzedaży w promocyjnych cenach. Należy zgodzić się z tym, iż dostępne wyjazdy last minute niesamowicie zmieniły to jak wygląda współczesna turystyka. Dla biur podróży stały się rzeczywistą okazją na sprzedaż pozostałych niewykupionych dotąd miejsc w samolocie czy hotelu, zaś dla osób chcących gdzieś wyjechać sposobem na tanie zwiedzanie świata. W dzisiejszych czasach aż 90% dokonywanych rezerwacji to takie last minute, trudno sobie bez tego wyobrazić współczesną turystykę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-27 12:06:03
Tagi: ceny, podróże, klient, katalog