Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

December 2017 archive

Noclegów warto szukać przez Internet

Morze, Jastrzębia Góra
Napisał: Hoax_pl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Internet to ogromnie silne narzędzie. Usprawniło wymianę informacji wśród ludzi na całej Ziemi, nie ma konieczności ruszać się z domu, by porozmawiać z osobą znajdującą się na drugiej półkuli, mając przed oczami jego twarz i z minimalnym opóźnieniem odsłuchiwać w dość dobrej jakości jego zdania. Można wykonywać przelewy bankowe do dowolnego punktu na świecie, można robić zakupy, da się wykonywać tyle rzeczy, że to się wręcz przestaje mieścić w głowie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:17:18
Tagi: morze, wakacje, atrakcje, wybrzeże

Niedrogie wczasy nad morzem 2013

Relaks nad wodą zaliczany jest do szczególnie pożądanych wśród Polaków sposobów spędzania urlopu. Jeśli chodzi o wczasy nad morzem 2013 propozycje dopiero się pojawiają. Warto odpowiednio wcześniej zainwestować w letni urlop, gdyż domki letniskowe nad morzem przed sezonem można zarezerwować w okazyjnych cenach. Niemałą popularnością cieszą się przede wszystkim tanie domki nad morzem, a przede wszystkim oferty skierowane do całych rodzin jak i zorganizowanych grup.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:16:41
Tagi: wakacje, domki nad morzem

Na długi weekend góry okażą się genialnym rozwiązaniem!

relaks
Napisał: Elroy Serrao
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czy wiemy gdzie chcemy przeżyć wolne dni?

Kiedy pragniemy uzyskać świadomość, że nasz wyjazd będziemy mieli okazję zaliczać do udanych, to bez wątpienia powinniśmy się zastanowić, w jakim kierunku pragniemy się wybrać. Im bardziej wybrany region wyjazdu będzie nam odpowiadał, tym znaczniejsza będzie szansa na to, że podobają nam się wszystkie oferty, które będą tam przed nami pokazywane. Trzeba się tym zajmować wcześniej, by na spokojnie wszystko zorganizować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:28:51
Tagi: wyjazd, pamiątka

Wakacje na Dominikanie – ciekawe miejsce na wyjazd

dominikana
Napisał: Jorge from Brazil
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kto z nas nie marzy o wakacjach w gorących krajach, szczególnie gdy za oknem zimno? Na szczęście rajskie wyspy są w zasięgu naszego portfela. Szczególną opcją wartą polecenia jest Dominikana, znajdująca się na Morzu Karaibskim. Uchodzi ona za jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, a to za sprawą niezwykłych widoków, a także wspaniałego klimatu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:28:50
Tagi: podróż, samoloty, wyjazd, rajska wyspa

Jak przyjemnie spędzić czas wolny w Polsce?

Kasprowy Wierch
Napisał: O.Horbacz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Urlop to szczególny czas, który wykorzystuje się do relaksu. W tym czasie ludzie decydują się na różnorodne wyjazdy, aby odpocząć od codziennych obowiązków i miło spędzić czas. Niektórzy w czasie wakacji wolą siedzieć w domu i tam cieszyć się odpoczynkiem. Sporo zależy od tego, gdzie mieszka się na co dzień i gdzie się pracuje. Zwykle jest tak, że osoby pracujące fizycznie w czasie urlopu wymagają biernego relaksu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:17:28

Nowy Targ a oferta noclegów - sprawdź, gdzie warto nocować

spanie
Napisał: jm3
Na podstawie: www.flickr.com
Każdy z nas niegdyś szukał korzystnego pod względem cen noclegu w różnych miastach. Pomocne są podpowiedzi zapalonych podróżników, jacy są przydatną wskazówką dla nas i naszych bliskich. Zależnie od miejsca przeznaczenia można odnaleźć odpowiednie rady wiążące się konkretnie z daną miejscowością, bo na stronach www są one podzielone na ciekawe kategorie. Wybór dobrego rozwiązania zależy tak naprawdę tylko od nas.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:36:51
Tagi: podróż, podróżnik, apartamenty

Ustronie Morskie – noclegi blisko morza. Jakie pensjonaty zarezerwować

spacer po plaży
Napisał: Akio Takemoto
Na podstawie: http://www.flickr.com
Organizując wczasy przeważnie rozpoczynamy przygotowania od najważniejszego dylematu – góry czy morze. Zarówno pierwsza jak i druga opcja ciągnie za sobą szereg korzystnych konsekwencji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:36:51
Tagi: urlop, dzieci, przyroda, powietrze, fauna i flora, campingi, kampingi

Dajmy się ponieść marzeniom

Barcelona, Hiszpania
Napisał: Bogdan Seredyak
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy posiadać gwarancję, iż cały czas możemy się dokształcać, iż w naszym życiu co chwilę będzie się pokazywało coś nowego, a my nie będziemy posiadać najmniejszych obaw, żeby poznawać coraz to nowych ludzi, to na pewno musimy jak najwięcej czasu zacząć oddawać na podróże. To właśnie podczas nich będziemy mieli szansę co chwilę uczyć się fascynujących informacji i równocześnie również zdobywać nowe umiejętności, lub doskonalić te, które już posiadamy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:36:51
Tagi: wycieczki, plaże, podróże, Biura podróży, kraje

Gdzie wybrać się w bieżącym roku na wczasy?

Turcja
Napisał: G.OZCAN
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zima w tym roku wyjątkowo dała nam się we znaki. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na trochę słonecznych promieni, które poprawią nasz humor. I wreszcie nadeszło lato. Dni robią się gorące, a my nie możemy przestać rozmyślać o urlopie w tym roku. Nie możemy się wręcz doczekać tych beztroskich godzin, spędzanych na piaszczystej plaży. Tylko tego typu marzenia pozwalają nam jakoś przetrwać ciężkie chwile w pracy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:36:51
Tagi: wakacje, biuro podróży, Turcja

Dlaczego warto pojechać na wakacje do Wielkopolski?

Gniezno, miasto
Napisał: Janos Korom Dr.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy, kto chciałby odbyć podróż do miejsc, gdzie rozpoczęły się dzieje państwa polskiego, powinien zaplanować co najmniej długi weekend w Wielkopolsce lub wybrać ten rejon na wczasy 2014. Niesamowite odkrycia dokonane przez archeologów na tym terenie przyczyniły się do dużego poszerzenia wiedzy o historii Polski. Przypuszczalnie, że dzięki kolejnym badaniom poznamy jeszcze wiele fascynujących szczegółów o tym obszarze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:11:08

Na odpoczynek dwa tysiące czternaście nad morzem - wybierz Świnoujście

Port, Świnoujście
Napisał: mzacha
Na podstawie: www.sxc.hu
Świnoujście jest jedynym polskim miastem, usytuowanym na wyspach: Wolin, Uznam i Karsibór oraz na kilkudziesięciu (razem 44) malutkich, niezamieszkanych wysepkach. Świnoujście mieści się nad rzeką Świną i Morzem Bałtyckim. Ma status słynnej miejscowości letniskowej i uzdrowiska, z przyjemnością wybieranego na wczasy nad morzem. Świnoujście to też istotny port morski ze stałymi połączeniami z duńską wyspą Bornholm oraz Szwecją.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:11:07

Doskonałe wczasy na Kaszubach

Kaszuby
Napisał: glencharnoch
Na podstawie: www.flickr.com
Jeśli byśmy chcieli oznaczyć dokładne granice krainy kaszubskiej, zapewne zadanie to się nie uda. Kaszuby to region kulturalny, a nie historyczny, zatem nie możemy z całkowitą pewnością stwierdzić, gdzie sięgają.
Jedno nie ulega jednakże dyskusji – na ich obszarze występują jedne z najwspanialszych zakątków w naszym kraju: plaże, lasy i jeziora. Nadzwyczaj bogata jest tutejsza kultura materialna, której nieodzownym symbolem i esencją jest Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:11:07
Tagi: zabytki

Gdzie można wybrać się na urlop - zobacz nasz mały przewodnik

autobusy
Napisał: The TAS Partnership Ltd
Na podstawie: http://www.flickr.com
Im częściej posiadamy możliwości do zwiedzania oraz poznawania nowych miejsc, tym bez wątpienia powiększa się nasza wiedza, a my odważniej oraz wspanialej czujemy się w różnych miejscach. To wszystko układa się na naszą jeszcze większą chęć wyjeżdżania, ale też prościej nam potem idzie zapoznawanie nowych ludzi. Z tego powodu właśnie musimy używać z każdej możliwości, żeby móc oglądać jak najwięcej regionów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:11:06
Tagi: pokój, noclegi, wiedza, kwatery

Pokoje nad morzem – spełnienie marzeń z pewnością niejednego turysty

Morze Bałtyckie, plaża
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Obecnie wielu z nas ma przed sobą spore możliwości związane z podróżowaniem. Właśnie, dlatego konieczne jest właściwe przeanalizowanie ich i zdecydowanie się na tą, która będzie w pełni odpowiadać naszym upodobaniom. Nieprzypadkowo wzrastająca liczba ludzi wybiera takie rozstrzygnięcia jak noclegi nad morzem. Chcąc, albowiem spędzić niezwykły czas w ciekawym miejscu i w rezultacie odpocząć po niejednokrotnie wykańczającym roku w pracy i w życiu rodzinnym, dobrze jest udać się nad Morze Bałtyckie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:11:06
Tagi: hotele, wakacje, ceny, noclegi, apartamenty, plaże, podróże

Bieszczady

Tatry
Napisał: Szift
Na podstawie: www.flickr.com
Trudno mówić o Bieszczadach inaczej, aniżeli o miejscu fascynującym, zagadkowym i zupełnie czarującym swoim barwnym pięknem. Kraina ta jest znakomitą ofertą dla ludzi szukających oddechu od codziennego zgiełku i miejsca na niezapomniane wakacje 2014.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:11:06
Tagi: zwierzęta, góry, jeziora, Tatry, zamki, Bieszczady, uzdrowiska

Z jakich powodów wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym to przedni pomysł?

A Ty potrafisz odpoczywać?
Napisał: Bird&Co.
Na podstawie: Bird&Co.
Polska od dawna nie jest już na całe szczęście rolniczym krajem. W końcu rolnictwo to niezmiernie ważna część wszystkich gospodarek, ale nie ma żadnego sensu, aby funkcjonowali w niej niemalże wszyscy obywatele. Fakty są takie, że w dalszym ciągu w naszym kraju jest zbyt wielka grupa osób zamieszkujących wieś, lecz bardzo często Polacy tylko na papierze zamieszkują wieś. Gdy większość ludzi mieszka w miastach, nie może dziwić, iż po prostu chcemy mimo wszystko pojechać na pewien czas na naszą wieś.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:04:56

Najwspanialsze miejsce na urlop. Majorka, czyli wyspa na spektakularne wakacje

Wybrzeże na Majorce
Napisał: Jacopo Di Simone
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy, szybciej czy później rozmyśla o wakacjach. Najlepiej w jakichkolwiek ciepłych miejscach. Idealnym miejscem będzie Majorka, bo jest to jedna z najpiękniejszych wysp na morzu Śródziemnym. Wakacje na Majorce są krainą luksusu. W każdej części wyspy można odkryć luksusowy hotel, w jakim każdego gościa traktuje się po królewsku. Także opłaty są wyjątkowo korzystne jeśli się ma świadomość, jak a także gdzie je znaleźć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:04:56