Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Rodzinny, zimowy wypad na ferie. Dokąd można się udać?

Gdy nadchodzi wolny czas jak ferie i wakacje, cudownie jest wyjechać daleko od domu i odstresować się w pięknym miejscu. A gdzie się udać kiedy nie mamy jeszcze pomysłu na kilkudniowy rodzinny wypad? Jest kilka pomysłów.

Zimowa aktywność
Napisał: Venus
Na podstawie: Venus
Gdy zdecydujemy się na wypad na południe Polski, zwłaszcza w środku zimy, dobrze jest wziąć pod uwagę ferie w Karkonoszach. Zaplanujmy sobie każdy dzień tak, by był pełen atrakcji, bowiem jeśli będziemy mieć doskonałą pogodę i sprzyjające warunki narciarskie, można wykorzystać ten czas na maksa, a w dni wolne od jazd na nartach czy snowboardzie możemy korzystać z wielu innych rozrywek. Jeśli z kolei warunki nie będą sprzyjać i zbocza nie będą pokryte śniegiem, każdego dnia można robić coś fajnego. Równocześnie można jeden dzień spędzić za czeską granicą, ponieważ jest po prostu niedaleko. Gdy wybierzemy ferie w Karkonoszach, zabukujmy sobie noclegi w Karpaczu czy też Szklarskiej Porębie - dobre ferie w karkonoszach.Te dwa miasta są bardzo ładne i z pewnością warto je zobaczyć.

Odnajdziesz tu bez dwóch zdań szerokie opracowanie (https://warsaw.nobuhotels.com/pl/offers/) tego tematu, zatem trzeba je starannie przeczytać. Dowiesz się wtedy dużo interesujących informacji.

Jeżeli na co dzień mamy niedaleko do terenów górzystych, zdecydujmy się dla odmiany na wyjazd nad Bałtyk. Morze Bałtyckie latem wygląda wspaniale, ale zimową porą, chociaż zażywanie kąpieli nie jest zalecane (jeżeli nie jest się morsem) i jest bardzo wietrznie, wygląda równie wspaniale, szczególnie, kiedy wydmy są pokryte śniegiem i brzeg jest skuty lodem przy siarczystych mrozach. Żeby ujrzeć to na własne oczy, najlepiej wybierzmy noclegi Kołobrzeg blisko morza. W sezonie zimowym nie ma tłumów nawet w tak znanej miejscowości jak Kołobrzeg, koszty również są nieco niższe (zarówno pokoi gościnnych, jak i w lokalach gastronomicznych).

Jeśli nie mamy sprawdzonego czy polecanego przez innych miejsca, można poszukać poleceń na portalach internetowych wpisując frazę „noclegi Kołobrzeg blisko morza”. To z pewnością pomoże wybrać jakieś atrakcyjne miejsca. Pamiętajmy o tym, żeby wziąć większą ilość ciepłej odzieży, bo zimno nad Bałtykiem może naprawdę dać nam w kość. Dopytajmy też, jakie ogrzewanie jest w domku czy pokojach gościnnych, w których będziemy nocować.

zima w górach
Napisał: Kaloyan Raev
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rodzinny wypad na ferie, nawet kilkudniowy, to doskonały pomysł. Wybór miejsca nie jest tak ważny jak to, aby wspólnie pobyć przez kilka dni w miłej atmosferze z dala od domu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:57:04
Tagi: pogoda, Ferie, wydmy