Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Cudowna podróż w Tatry- miejsca, które powinniśmy zobaczyć

Tatry to idealne miejsce na wakacje w towarzystwie rodziny albo w samotności. Piękne krajobrazy przez cały rok przyciągają wielu turystów, którzy powracają zadowoleni z wakacji. Chcąc wybrać się w Tatry dobrze jest wybrać nocleg stosunkowo blisko gór. Noclegi w Zakopanem nie należą do najtańszych, ale na pewno będzie to najlepsze miejsce, aby się zatrzymać.


Tatry
Napisał: Pawel Pacholec
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele z domów turystycznych bądź hoteli oferuje bardzo wysoki standard. Rezerwując nocleg (tanie pokoje w grzybowie) będziemy również mogli korzystać z posiłków przygotowywanych specjalnie dla zmęczonych wędrówkami turystów. Z tego miasta mamy bardzo blisko na sąsiednie szlaki prowadzące wgłąb gór a także tatrzańskich lasów. Jeśli chcemy wybrać się na przykład do Morskiego Oka, można wyruszyć w podróż busem z dworca w centrum miasta. Noclegi w Zakopanem (noclegi dla psajonatów gór) to nie jedynie wypoczynek po wędrówkach, ale też możliwość poznania góralskiej kultury tudzież regionalnych dań w lokalach na sławnych Krupówkach.

Gwiewont
Napisał: Oliver
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nocując w Zakopanem możemy też odwiedzić pobliską Gubałówkę jak również obserwować piękne widoki Giewontu z podnóża gór. Jeżeli jesteśmy miłośnikami gór, możemy oderwać się od standardowego planu wędrówki po Tatrach. Morskie Oko, Giewont to cudowne miejsca, jeżeli jednak pragniemy bardziej poznać te przepiękne tereny, otwórzmy mapę, zapytajmy przewodnika o radę i wybierzmy interesujące nas szlaki. Doskonałą wycieczką będzie przykładowo zwiedzenie Doliny Pięciu Stawów czy też wędrówka po tatrzańskiej grani. Trzeba jednak pamiętać o dobrym ubiorze tudzież trzymaniu się wyznaczonych szlaków. Gdy jesteśmy stosunkowo sprawni fizycznie tego typu szlaki będą dla nas najlepsze.


Możemy zobaczyć przepiękne krajobrazy a także będziemy mogli cieszyć się naturą w bardziej kameralnym gronie turystów. Podróż w góry z pewnością będzie niezapomniana. Piękne krajobrazy ze szczytów gór, stawy jak również gęste lasy sprawią, że chętnie wrócimy w Tatry po raz kolejny. Dobrze jest uprzednio zaplanować trasę jak również odpowiednio się przygotować na wycieczkę. Kiedy jesteśmy niedoświadczeni, najlepiej wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:48:53
Tagi: góry, Tatry, krupówki, krajobrazy, szlaki