Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Hiking w Polsce

Określenie hiking w języku angielskim – oznacza dalekie piesze wędrówki - cieszy się w Polsce coraz większym uznaniem. Nie powinno się go identyfikować jednoznacznie z pokonywaniem niesłychanie trudnych szklaków górskich.
Hiking bowiem można uprawiać gdzie okiem sięgnąć i w każdych warunkach pofałdowania terenu. Ci, którzy kochają tereny górskie, zapewne wybiorą to otoczenie na podróż, pozostali z kolei mogą przecież pojechać nad morze albo malownicze jezioro otoczone czarującym krajobrazem.

Nordic walking, park, spacer
Napisał: Złoty Potok
Na podstawie: Złoty Potok
Wszyscy fanatycy długich przechadzek czy też rajdów wędrownych z pewnością z utęsknieniem oczekują nadejścia wiosny. Jednak zanim przyjdzie, dobrze było by zrobić mały przegląd i remanent. Dobrze jest sprawdzić np. w jakim stanie, po minionym sezonie, jest odzież turystyczna i akcesoria.

Mimo tego, że ścieżki turystyczne powinny być właściwie oznaczone, są tereny na których z łatwością jest się zgubić, np. w ponurym lesie. W takich sytuacjach wzorowo zdadzą egzamin kompasy. GPS bez zasięgu lub z rozładowaną baterią jest całkowicie bezużyteczny.

Niezawodne akcesoria turystyczne oraz właściwą odzież, przed zaplanowanymi wycieczkami, można nabyć nie wychodząc z domu. Wystarczy znaleźć właściwie zaopatrzony sklep internetowy.

Jeśli zamierzasz dowiedzieć się, jakie serwisy są sugerowane przez inne osoby, to zobacz propozycję (https://motoargo.pl/pol_m_Uklad-Napedowy-do-Motocykli-Skuterow_Napinacze-lancucha-napedowego-639.html) na ten temat. Może Cię ono bardzo zaabsorbować.

Często w takich punktach kupują zarówno zapaleni wędrowcy, czy harcerze, ale też początkujący turyści piesi. Być może dobrej jakości kurtka, czy cieplutkie skarpetki turystyczne staną się skuteczną zachętą do częstszych wypadów.


Napisał: k.s.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:34:01