Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Może odpoczynek na prowincji?

Już od kilku pokoleń Polska nie jest miejscem, w którym zdecydowaną większość stanowią zamieszkujący wieś. To doskonale, ponieważ nie ma na tym świecie tego kraju, który byłby rozwinięty, a jednocześnie zamieszkiwany głównie przez rolników. To sprawia, że tak jakby bardzo wielu Polaków niejako podświadomie pragnie udać się na wieś, chociażby na chwilę. Zresztą ostatnimi czasy wioski umiejscowione nieopodal wielkich polskich miast rosną niemal jak na drożdżach. Naturalnie ludzie nie uprawiają tam warzyw oraz trzody chlewnej, ale prawda jest taka, że tereny typowo rolnicze nie wyludniają się w szybkim tempie.

wioska
Napisał: pds209
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednakże jeśli chcielibyśmy wreszcie wypocząć, bez cienia wątpliwości nie powinniśmy myśleć, że podwrocławska wieś to prawdziwa wieś. Bez obrazy, lecz prawdziwa wieś to taka, która jest umiejscowiona na prowincji. I takie wioski są w stanie zagwarantować fantastyczny odpoczynek. Można powiedzieć, że agroturystyka to w ostatnich latach coraz popularniejsza nisza. Rolnicy w dalszym ciągu doglądają zwierząt oraz pola, lecz również inwestują środki w gospodarstwa turystyczne.

W sumie gospodarstwa agroturystyczne noclegi (tutaj jest więcej informacji: gospodarstwa agroturystyczne noclegi noclegi koniaków na stronie są całkiem tanie - wszystkie problemy z dojazdem, w zasadzie wiejskie drogi są złej jakości, i tak zostaną niejako zniwelowane, gdy nareszcie odetchniemy świeżym powietrzem. Zapewne nierzadko akurat wiejskie zapachy nie są miłe, lecz bardzo rzadko można czuć smród. Posiadacze gospodarstw agroturystycznych dbają o to wszystko. A zresztą i tak nie zdarzy się wielka tragedia, gdy miastowi z Poznania, Krakowa bądź Warszawy poczują nieco smrodu...

A tak swoją drogą, i tak typowo miejski smog, spaliny, etc., są o wiele cięższe do zniesienia. Często rodzice są pod ogromnym wrażeniem, byliby w stanie całymi dniami wypoczywać na trawie, ale już dzieciaki mocno się nudzą. Wiadomo: kilka godzin na głębokiej prowincji i pewnie chcą przykładowo zobaczyć coś trochę bardziej zabawowego. Jest dobre wyjście, tak jakby salomonowe - a może wypoczynek agroturystyczny, jednak łączony z wypoczynkiem nad Morzem Bałtyckim? Tak naprawdę wakacje nad morzem , lecz na jakiejś wsi, to doskonałe połączenie.

Jeśli dalej fascynuje Cię to zagadnienie, to odkryj witrynę (http://www.ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/tours.php) a tutaj na pewno uzyskasz dużo danych na omawiany wątek.

Nie ma bardziej perfekcyjnego.


Napisał: k.s.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:58:46