Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Legnica jako doskonałe miejsce na przyjemny weekendowy wypad. Co oraz dlaczego warto tam obejrzeć?

Po długim tygodniu pracy szukamy najczęściej swego rodzaju odskoczni, jaka da możliwość by podładować baterie. Czasami czujemy, iż zasiedzieliśmy się w pracy i mamy wielką potrzebę się gdzieś wyrwać. Chcielibyśmy zmienić chociaż na jeden dzień znane kąty i pooglądać ciekawe miejsca. Z reguły mamy tendencję do poszukiwania często dość oczywistych miejsc, pełnych turystów. Po takim wyjeździe przyjeżdżamy zmęczeni i źli, bo rzeczywistość była gorsza niż nasze oczekiwania. Dlatego warto zmienić takie podejście oraz odwiedzić mniej oczywiste miejsca, a może się okazać, że będziemy pozytywnie zaskoczeni.


Legnica, zabytki, stare miasto
Napisał: Serge Bystro
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tego typu miejscem na Dolnym Śląsku, gdzie jest dużo znanych z turystyki miejsc, będzie Legnica z liczbą mieszkańców bliską stu tysięcy. Jest ona ładnie położona nad rzekami Kaczawą i Czarną Wodą. Posiada ona bardzo dużo interesujących miejsc wartych odwiedzenia.

Jeżeli uważasz, że ten artykuł jest godny zainteresowania, sprawdź na serwisie (http://www.eccotravel.eu/p/aruba) podobne informacje - na pewno równie okażą się dla Ciebie wartościowe.

Na przodzie listy plasuje się z pewnością Zamek Piastowski widoczny niemal każdego punktu w mieście.
Jest on jednym z najbardziej wiekowych zamków znajdujących się na terenie Polski. Swój początek ma w średniowieczu i najpierw był konstrukcją drewniano-ziemną. Później około dwunastego wieku został on przebudowany i w takiej postaci murowanej był on pierwszym takim zamkiem na naszych ziemiach. Powinniśmy zobaczyć tą budowlę, w której na każdym kroku można oglądać relikty z przeszłych czasów. Gdy mowa o średniowiecznej architekturze nie sposób przejść obojętnie obok katedry. Już od zewnątrz prezentuje się okazale, lecz warto wejść do niej aby zobaczyć takie unikatowe rzeczy jak renesansowa ambona, chrzcielnica z trzynastego wieku czy barokowy ołtarz. Na pewno zachwycą nas wyjątkowym pięknem.Legnica, miasto
Napisał: Serge Bystro
Na podstawie: http://www.flickr.com
Warto pospacerować po mieście aby samemu odkrywać jego uroki. Z pewnością będąc w centrum zwróci naszą uwagę uroczy, wielobarwny zespół ośmiu kamienic z okresu renesansu. Ich nazwa - Kramy Śledziowe wzięła się od kramów kupców, jacy w okresie średniowiecza sprzedawali w tym miejscu śledzie.

Czy taka tematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę zakupy online tychy, która dotyczy omawianej kwestii, więc niewątpliwie także Cię zainteresuje.

Powinniśmy przejść się ulicą Najświętszej Marii Panny, która jest jedną z najstarszych w mieście. Wzdłuż tej ulicy możemy podziwiać jedenaście ładnych kamienic. Ostatnimi czasy włożono sporo wysiłku w rewitalizację tego miejsca co sprawia, iż jest to przyjemne miejsce właśnie na spacer. Legnica ma oprócz tego jeszcze mnóstwo innych ciekawych miejsc i zabytków, jak nie zdążymy zobaczyć wszystkiego w jeden dzień nic nie stoi na przeszkodzie zostać na noc, ponieważ jeśli chodzi o hotele Legnica nie ma z tym problemu- ich przykłady odnajdziesz tutaj: . Na pewno przyjemnie będzie zostać na noc w jednym z luksusowych hoteli, gdzie wygodnie się wyśpimy i zjemy rano pyszne śniadanie. Będzie to doskonała odskocznia od klasycznej rutyny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:41:53
Tagi: miasto, turystyka, Dolny Śląsk, zabytki