Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Miejsce, w które musisz wybrać się na niezapomniany urlop?

Z pokolenia na pokolenie wszystko się zmienia. To, co jeszcze niedawno inspirowało aktualnie jest już melodią minionych czasów. To, co trudno było sobie wyobrazić dzisiaj jest czymś na porządku dziennym. Zmiany są naturalnym procesem funkcjonowania świata. Nie można tak po prostu funkcjonować bez zmian, już od poczęcia ulegamy zmianom, także świat nas otaczający. Wielu nie preferuje zmian, gdyż każda z nich wywołuje zdenerwowanie, zasadne jest życzenie: „abyś żył w nudnych czasach”, gdzie nudne wczasy to bezstresowe lata, bez wojen, rewolucji i innych niespodziewanych zdarzeń. Zmiany jednakże są konieczne.


Kuba, wakacje
Napisał: Gareth Williams
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bez zmian nie ma rozwoju, brak zmian to najprostsza droga do apatii, z której nie ma wyjścia. Zdają sobie z tego sprawę właściciele firm. Jeśli chcą nadążyć za zmieniającą się rzeczywistością rynkową i rozwojem w swojej branży są zmuszeni do zastosowania nowych rozwiązań, jakie przyniosą korzyści w przyszłości. Jednakże raz podjęta odmiana nigdy nie jest do końca wystarczająca, to znaczy, że starcza na określony czas, ale musimy być przygotowani, że za jakiś czas będziemy musieli myśleć nad kolejną koncepcją zmiany. Zmianę i niekończący się ruch obserwujemy w przyrodzie, cykle zachodzą jedne po drugich, tak samo jak zmieniają się pory roku, tak samo zmieniamy się i my. Chociaż określone cechy mamy już na zawsze, to w każdej chwili w naszym mózgu zachodzą zmiany, które zmieniają nasze zachowanie.

Wiadomo, że niektóre zmiany nas cieszą, pozostałe wręcz przeciwnie. To, że się starzejemy nie napawa nas radością, ale to, iż mamy bardziej znaczne możliwości, już owszem. Kiedyś, gdy zostaliśmy odcięci od świata przez historię i żyliśmy odizolowani od zachodniego świata, nie liczyliśmy na to, iż prędko się to odmieni. A jednak, w dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie podróżować, gdzie tylko zapragniemy. Z Warszawy do Pekinu – czemu nie, a może tak Dominikana z Niemiec – możemy to zrobić.

Każdy kierunek jest osiągalny, ograniczeniem mogą być oczywiście brak pieniędzy na koncie oraz nasze zdrowie i pragnienie wyjazdu. Tak więc mimo że czas biegnie błyskawicznie, a my robimy się coraz bardziej wiekowi możemy wykorzystać każdą nadarzającą się okazję i by poznać świat - np. Kubę. Chociaż ostatnie wydarzenie w naszej części Europy nie napawają optymizmem należy przyznać, że żyjemy w naprawdę ciekawych, szybko zmieniających się czasach. Warto to wykorzystać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:41:51
Tagi: wczasy, podróże, Kuba