Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Najlepszy urlop nad polskim morzem w Sopocie

Sopot jest jednym z trzech miast przynależnych do aglomeracji określanej Trójmiastem. Sopot znajduje się pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, wzdłuż piaszczystego wybrzeża Zatoki Gdańskiej i uważany jest za najbardziej słynną miejscowość wypoczynkową w regionie. Przeglądając propozycje zapewne powinno się uwzględnić Sopot i odpowiednio wcześniej zarezerwować noclegi bądź wynająć pokoje letniskowe nad Bałtykiem.

Krzywy Domek w Sopocie
Napisał: dungodung
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Miasto Sopot funkcjonuje zarówno, jako kurort turystyczny jak i miejscowość lecznicza. Jego symbolem jest molo spacerowe – najdłuższy drewniany pomost nadmorski w Europie (pięćset dwanaście metrów).

Przy molo mieści się otworzona do obejrzenia latarnia morska a także Plac Zdrojowy z uzdrowiskowymi budynkami kuracyjnymi, muszlą koncertową i wodotryskiem. W tym miejscu ma swój początek kluczowy sopocki deptak i centrum rozrywkowe miasta – ulica Bohaterów Monte Cassino, określana powszechnie Monciakiem. Deptak otaczają kamienice z przełomu XIX i XX w. i mieszczą się przy nim kina, teatr, znane kluby, kawiarnie i stragany lokalnych artystów. Mieści się też tutaj szokujący swoją budową Krzywy Domek. Sopocki Zakład Balneologiczny ozdobiony jest przez rozmaitego rodzaju witraże i rzeźby i proponuje pacjentom zdrowotne kąpiele solankowe oraz inhalacje (szerzej pod adresem - ). Do najważniejszych zabytków i obiektów miasta należą: ewangelicko – augsburski Kościół Zbawiciela, średniowieczne grodzisko zwykle nazywane „Górą Zamkową” bądź „Patelnią” na szczycie którego mieści się obwałowany majdan grodowy o rozmiarach czterdzieści pięć na czterdzieści dziewięć i pół, cmentarz żydowski z 1913 r., Dworek Sierakowskich i Dworek Młynarza.Na miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu w Sopocie czeka sporo atrakcji: lodowisko mieszczące się na lądowej stronie mola, wyciąg narciarski na Łysej Górze, korty tenisowe, Aquapark, boiska siatkówki plażowej i szansa uprawiania wielu sportów wodnych.

Najistotniejszą przygotowywaną w Sopocie imprezą jest Sopot Festival, w trakcie, którego na estradzie Opery Leśnej występują zarówno polskie, jak i światowe gwiazdy. Inne atrakcyjne sopockie wydarzenia, które odbywają się w mieście, to: Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry, Festiwal TopTrendy i Kabareton, Sopot Film Festival. Sopot jest również gospodarzem ważnego turnieju tenisowego Orange Prokom Open (aktualne informacje - na tej stronie).

Do najbardziej wartościowych obszarów w pobliskich okolicach Sopotu jest zalesiony Trójmiejski Park Krajobrazowy oraz Rezerwat Przyrody Zajęcze Wzgórze z wieloma unikatowymi gatunkami roślin i ptaków.

Wybierając na wakacje Sopot - https://saladlaciebie.com/sale-weselne/sopot-1.html - trzeba poświęcić ciut czasu na odwiedzenie też Gdyni i Gdańska. Najłatwiej jest dostać się tam popularną kolejką kursującą przez Trójmiasto. Poza tym do Gdyni można dostać się rowerem specjalną ścieżką rowerową bądź na nogach wybrzeżem.


Napisał: k.s.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:41:52