Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Wakacje to czas kiedy nad polskie morze przybywają setki tysięcy turystów

Plaże, szczególnie w słonecznie dni, wypełnione są stęsknionymi morza i słońca wczasowiczami, a po zapadnięciu zmroku w restauracjach i knajpkach trudno o jakiś wolny stolik. Ponieważ sezon nad polskim morzem może trwać zaledwie przez okres dwóch miesięcy, to przez ten okres nawarstwiają się urlopy ludzi, którzy chcą choć chwilę wypocząć nad brzegiem morza.


Mielno
Napisał: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Pragnąc mieć udany i spokojny wypoczynek, o zarezerwowaniu noclegów w nadmorskich miejscowościach trzeba myśleć już na początku roku. Wszystkie tanie i dobre pokoje już w styczniu są przeważnie wynajęte, a im bliżej wakacji, tym ciężej być może ze znalezieniem odpowiedniego miejsca. W same wakacje znalezienie wolnego miejsca hotelowego czy pokoju graniczy z cudem, a nawet jeżeli coś się uda znaleźć, to za bardzo wygórowane ceny. Z tego też powodu naprawdę warto pomyśleć odpowiednio wcześnie o rezerwacji noclegów, jeśli planuje się wakacyjny wyjazd nad polskie morze.

W okresie wakacji praktycznie każda mała i duża miejscowość przyciąga rzesze turystów. Na wybrzeżu zachodnim najbardziej popularny stał się Szczecin, leżąca w pobliżu niemieckiej granicy stolica województwa zachodniopomorskiego. Miejscowość ta pełni ważną gospodarczą rolę w województwie, znajduje się w nim port handlowy, stocznie remontowe i wyższe uczelnie.


morze
Napisał: planetka
Na podstawie: www.sxc.hu
Atrakcyjne położenie, duża ilość obiektów kulturalnych i zabytków przyciągają do niego tysiące turystów. Za to na wybrzeżu środkowym o miano najpopularniejszej nadmorskiej miejscowości od wielu sezonów dzielnie walczy Mielno. To miasteczko zachęca szerokimi, czystymi plażami, na których w słoneczne popołudnia trudno znaleźć wolny kawałek piasku. Ale poza plażami oferuje sporo innych rozrywek, rowerowe wycieczki, kilka końskich stadnin w pobliżu a także duże możliwości uprawiania sportów wodnych. Mielno to również barwne życie rozrywkowe, wieczorem restauracje, bary i dyskoteki są po brzegi pełne bawiących się wczasowiczów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 09:32:50
Tagi: Rezerwacja, nocleg, restauracja, gospodarka