Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Jeśli wybieramy się nad polskie morze, warto wybrać Kołobrzeg. Zobacz najważniejsze powody

Chociaż jest gwarnym ośrodkiem miejskim, cieszy się tytułem uzdrowiska. Kołobrzeg to spory ośrodek turystyczny, największych rozmiarów uzdrowisko nad Morzem Bałtyckim oraz miasto, gdzie życie tętni przez całą dobę. Kołobrzeg, jak na ważny ośrodek miejski i turystyczny przystało, jest stanie zagwarantować turystom wiele atrakcji i rozrywek na wysokim poziomie. Jako znane i cenione uzdrowisko jest z kolei w stanie zapewnić wszystkim kuracjuszom wiele okazji do idealnego wypoczynku czy rekreacji, na przykład sanatorium Kołobrzeg.

Wypoczynek nad morzem
Napisał: zeesenboot
Na podstawie: http://www.flickr.com
To miasto pełne kontrastów, na terenie jakiego relaks, wypoczynek czy zwykłe dla dużych ośrodków życie życie łączą się ze sobą. To znane uzdrowisko bez wątpienia ma się czym pochwalić. Na jakiego rodzaju atrakcje warto zwracać szczególną uwagę w okresie wypoczynku w tamtych stronach? Kołobrzeg to dla wielu przyjezdnych przede wszystkim cudowne plaże oraz wyjątkowe wybrzeże. Opalanie się, spacery wzdłuż morza oraz relaks na molo – oto sprawdzone sposoby spędzania urlopu, na jakie stawia tak wielu turystów. Kołobrzeg może się jednakowoż poszczycić i pozostałymi atrakcjami.To nadbałtyckie uzdrowisko znane jest tak naprawdę z jednej z najciekawszych latarni morskich na polskim wybrzeżu. Specyfiką tego obiektu jest dosyć młody wiek. Latarnia w Kołobrzegu bowiem powstała w 1946 roku, w miejscu, w którym przed wojną był zlokalizowany wielki fort. Na miłośników historii czeka tu także wyjątkowa starówka. Co prawda i ona została zniszczona w czasie Drugiej wojny światowej, ale jej powojenna odbudowa przeprowadzona była w taki sposób, by zachować piękno i historyczny wydźwięk tego miejsca.
W efekcie Kołobrzeg jest w stanie się poszczycić wyjątkowym centrum, którego poznawanie może się zamienić w nietuzinkową przygodę dla każdego z nas. Dodatkowo, Muzeum Oręża Polskiego jest z kolei jedną z najważniejszych placówek muzealnych na terenie kurortu. Uświadamia ono to, iż uzdrowisko to było tak istotne dla polskiego wojska. Wszak przez wiele lat Kołobrzeg był kojarzony przede wszystkim z tak ważną imprezą kulturalną, którą był Festiwal Piosenki Żołnierskiej. W Kołobrzegu odnajdziemy noclegi które będą odpowiadać naszym preferencjom. Mamy więc do wyboru kwatery rodzinne, ale także bardziej ekskluzywne, kilkugwiazdkowe hotele, jak hotel nad morzem z basenem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:17:40
Tagi: miasto, molo, uzdrowisko, wojsko