Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Na wakacje do Turcji

Gdy kogoś interesują słoneczne wakacje to Turcja jest odpowiednim miejscem. Jest tam pod dostatkiem gorących plaż oraz urzekających krajobrazów. Ale przed wyborem miejsca należy przeanalizować parę kwestii. Jakie miasto wybrać? Potrzebujemy kurortu z basenem, czy wybierzemy kąpiel w morzu. Można także skorzystać z opinii osób, które wróciły z wycieczki.


Rodzina na wakacjach
Napisał: Bird&Co Sp. z.o.o.
Na podstawie: Bird&Co Sp. z.o.o.
Istnieje sporo for internetowych poświęconych Turcji. A gdy już wszystkie wątpliwości zostaną pokonane przyjdzie pora na przygotowywanie się do podróży.

eccoholiday.com
Bezpieczeństwo
Gdy chodzi o wczasy i hotele Turcja uznawana jest za dość bezpieczne miejsce. Mimo wszystko powinno się być ostrożnym, bo turysta może stać się ofiarą napadu. Dlatego należy zastosować normalne środki ostrożności. Więcej porad znajduje się na stronie tego biura podróży. Pilnowanie rzeczy osobistych i cennych, brak spacerów nieznanych uliczkach w mieście. Kobiety są tam mniej zagrożone ze względu na bardzo przestrzegane przekonania religijne. Należy jednak pamiętać, że istnieje tam duża segregacja płciowa. Dlatego samotnie spacerująca kobieta może nie opędzić się od zaczepek. Pieniądze należy wymieniać już na miejscu, z powodu korzystnego kursu walut.

Warto wiedzieć
Gdy rozpoczynamy już wczasy w Turcji z biurem Eccoholiday (http://www.eccoholiday.com/kraj/turcja/) kraina ta powinna stać przed nami otworem. Warto wiedzieć przykładowo, że ze znajomością podstaw języka angielskiego, nie powinniśmy mieć tam problemów z porozumiewaniem się. Zaskoczeniem może być to, że usłyszeć można tam także zwroty w języku polskim, ponieważ jest tam dużo rodaków. Kolej to najbardziej odpowiedni środek transportu w Turcji, jeśli chodzi o cenę. Wartym sprawdzenia jest również to, czy kurorty nie oferują busów dla swoich gości. Niekiedy jest to oferowane, ze względu na bardzo oddalone hotele. By dbać o swoje bezpieczeństwo, przed wyjazdem należy się ubezpieczyć. Głównie chodzi o koszty leczenia pomimo, że kłopoty żołądkowe to najczęstszy i praktycznie jedyny problem. Aby się od tego uchronić powinno się spożywać wodę tylko z plastikowych butelek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:14:57
Tagi: wycieczki, wyjazdem