Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Wymarzone wakacje - sprawdź wymarzone miejsce na wczasy!

Sezon wakacyjny za pasem, a wielu z nas wciąż pewnie nie ma jeszcze zaprojektowanego odpoczynku. Pęd oraz powszednia gonitwa nie pozwalają na szczegółowe przygotowywanie planów urlopowych. Podlasie pełne jest czarujących miejsc, w których nawet w ostatniej chwili odnajdziemy miejsca, jakie pozwolą zregenerować moce przed następnymi miesiącami w miejscu pracy.


przyroda na podlasiu
Wielu ludzi kojarzy Podlasie z małymi wioskami, jakie żyją swym rytmem, w zgodzie z przyrodą oraz jej kalendarzem. Jest w tym troszkę racji. Nie brakuje tutaj miejsc, które zachęcają do zatrzymania się, do odpoczynku, zebrania myśli oraz wyciszenia. Nawet trakty turystyczne, takie jak Kraina Otwartych Okiennic oraz Rezerwat Krzemianka nie przytłaczają do tej pory liczbą trampów. To właśnie jest piękne.

Kapitalne i niezatłoczone powierzchnie – w aurze unikalnej przyrody bądź też pozostałości historii i kultury. Nieomal każdy, kto miał szansę wypoczywać na Podlasiu, zwłaszcza w sezonie letnim zdołał skosztować, jak smakuje wielokulturowość. Dosłownie – smakuje. Liczne festyny z miejscową kuchnią, agroturystyki tatarskie, bary kuchni litewsko-polskiej a także inne sprawiają, że Podlasie pachnie a także smakuje bardzo dobrze. Wakacje (Zobacz też: Cypr północny) okraszone wielokulturowymi smakami na długo pozostaną w pamięci.


park
Napisał: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Miłośnicy natury, gatunków ochranianych oraz wszyscy, którzy uwielbiają wypoczynek pośród zieleni na pewno zapragną zaaranżować swój czas wolny na Podlasiu. Rezerwaty przyrody, parki narodowe, leśne zespoły edukacyjno-wypoczynkowe - np. pesjonaty Bajdarka, wszystko to jest siłą Podlasia oraz najogromniejszym pozytywem rejonu. Punkty tj. Silvarium, Arboretum, Krzywe lub Kładka nad Narwią to jedynie poniektóre, może mniej znane, ale przez to spokojniejsze oazy odpoczynku wśród czarów natury. Nie warto ograniczać się jedynie do okolic głośnej Puszczy Białowieskiej, chociaż niczego jej nie brakuje. Podlasie pełne jest punktów, które dobrze jest odkrywać a także podziwiać.

Podróże edukują. Wypoczynek na Podlasiu również może okazać się doskonałą lekcją wychowawczą dla naszych dzieci, a nawet nas samych. Szlak Ekumeniczny pozwala cieszyć się pięknem przyrody, a równocześnie zaznajomić się z ciekawymi legendami oraz informacjami. Zakon Kamedułów, Tykocin, Świątynia muzułmańska w Kruszynianach bądź też Monaster jak też Muzeum Ikon w Supraślu to jedynie nieliczne punkty – symbole różnorodności religijnej Podlasia

|">

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:17:39
Tagi: relaks, kuchnia, kultura, rezerwat, Podlasie, meczet, Arboretum, Puszcza Białowieska, Klasztor