Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Beskid Śląski ma sporo atrakcji dla turystów oraz mieszkańców szczególnie ładne pasmo górskie

Najwyższymi szczytami Beskidu Śląskiego są Skrzyczne bądź Barania Góra. Takie miasta jak na przykład Szczyrk, Wisła bądź Ustroń przyciągają urlopowiczów nie tylko z całej Polski, ale też z zagranicy przez pełny rok. Beskid Śląski proponuje wyśmienite trasy krajoznawcze oraz liczne atrakcje, między innymi festiwale czy przedstawienia, które jedynie w samym czasie wakacyjnym odbywają się praktycznie co weekend.

zobacz na portalu
Napisał: Greg_Men
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jest to również znakomite położenie dla narciarzy, gdzie są co zimę szykowane szlaki z wyciągami dla narciarzy oraz wyciągi saneczkowe albo krzesełkowe. Dla wczasowiczów jacy nie mogą wytrzymać do zimy, żeby pojeździć na nartach, w Bystrej koło Bielska-Białej otwarty jest całoroczny punkt, gdzie istnieją szlaki narciarskie. Ze Skrzycznego należy polecieć na paralotni czy też lotni i zjechać na dopasowanych do tego rowerach ekstremalnych.Na przykład w Bielsku-Białej na zboczach Dębowca oraz w Ustroniu, na stokach Czantorii Wielkiej czy na zboczach Równicy istnieją tory saneczkowe stanowiące kapitalną atrakcją oraz rozrywkę dla całej rodziny. W Ustroniu pożądane byłoby także odwiedzić Leśny Skwer - szukaj noclegu. Niespodzianek. Miłośnicy gokartów zdołają pojeździć gokartami na szczególnym torze w Bielsku-Białej.

W Bielsku-Białej na popularnych Błoniach znajduje się miasteczko ruchu drogowego, gdzie należy użyczyć gokarty poruszane siłami mięśni oraz pojeździć na ulicach z miniaturowymi znakami drogowymi oraz działającą sygnalizacją świetlną. W Beskidzie Śląskim należy też odwiedzić popularne Muzeum Koronki w Koniakowie. Beskid Śląski proponuje wiele atrakcji przez pełny rok, z tej przyczyny każdy znajdzie coś dla siebie.
Beskid śląski noclegi przygotowaną ofertę wielu hoteli, pensjonatów lub pokoi gościnnych. Do większych i najbardziej popularnych należą na przykład Hotel Gołębiewski w Wiśle. W Szczyrku zaś mamy Hotel Meta czy też Hotel Orle Gniazdo. A w Ustroniu jest śliczny Hotel Diament, w Bielsku-Białej tymczasem jest Hotel President.

Beskid śląski noclegi też oferuje dużo pensjonatów czy też domów gościnnych w pięknych otoczeniach z panoramą na góry. W górach tymczasem jest okazja spania w schroniskach, gdzie są przygotowywane kwatery dla podróżników.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 16:05:09
Tagi: hotel, schronisko, narciarskie, Szczyrk, gokart