Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Jakie atrakcje oczekują na odwiedzających na Mazurach i kiedy warto w tamto miejsce pojechać?

Kto raz rozkocha się w mazurskich lasach czy naturalnie jeziorach, z pewnością będzie chciał w tamto miejsce jeździć co roku. I to o dowolnej jego porze, gdyż zawsze będzie czekać tam jakakolwiek rozrywka, która na długo zapadnie w pamięć.


Wiosną można zachwycać się odradzającą się po zimie naturą, okres letni to doskonały czas na żeglugę, jesień natomiast to czas, żeby przemierzać tamtejsze lasy, a zimą można by podziwiać niekończącą się przyrodę.
moda
Napisał: www.fashionweek.pl
Na podstawie: www.fashionweek.pl


Liczba mazurskich rozrywek stale rośnie. Dla przykładu Bełdany to jedno z tamtych jezior, ale na jego brzegu istnieje coś, czego nie ma nigdzie indziej. Znajduje się tam bowiem Galindia, czyli osada drewnianych rzeźb. Jeżeli ciekawią nas psie zaprzęgi, warto byłoby wyjechać do Republiki Ściborskiej, która jest blisko Węgorzewa. Oprócz wymienionych zaprzęgów, możemy w tamtym miejscu zapoznać kulturę Indian czy też Eskimosów. Dla sympatyków przeszłości obowiązkowym punktem byłby naturalnie Wilczy Szaniec, czyli była kwatera Hitlera. Znajduje się ona w Gierłoży koło Kętrzyna.


image - ubrania
Napisał: Artur Nowacki
Na podstawie: http://www.flickr.com


mazury
Napisał: TEATR DRUGA STREFA
Na podstawie: TEATR DRUGA STREFA


W okolicach Mikołajek żyło w przeszłości plemię Galindów, obecnie istnieje osada wykonanych z drewna wojów, do której można dostać się drogą, obok której są ustawione drzewa ułożone korzeniami do góry. Dla miłośników spływów kajakowych oczekuje szlak Krutyni, który przebiega przez Puszczę Piską oraz po części przez Mazurski Park Krajobrazowy. Należy pamiętać, że Mazury to również Święta Lipka, zatem miejscowość, w której wybudowana jest piękna barokowa bazylika.

Czy Twoim zdaniem publikowany tekst zawiera przydatne dane? Jeżeli tak, to przeczytaj także pomocne źródła (https://parkingiokecie.pl/), które są nieprawdopodobnie pasjonujące.

Można by tam podziwiać organy z ruszającymi się figurami aniołów.
Najlepiej dostać się tu samochodem, pociągiem czy też autokarem. Naprawdę dobrze byłoby tam wyjechać, żeby odpocząć od codzienności i odzyskać siły.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-05-07 15:28:25
Tagi: obraz, lasy, okres, pani