Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Z jakich powodów kitesurfing zaczyna zdobywać taką popularność, jak zacząć uprawianie tego sportu.

Woda i wiatr to żywioły, jakie od dawna fascynowały ludzkość. I ludzie bardzo dawna z różnym skutkiem próbowali je ujarzmić, przy pomocy coraz to nowocześniejszych sprzętów. Obecnie ujarzmianie to jest znacznie szybsze, bo współczesna technika umożliwia wykorzystanie rozwiązań, jakie jeszcze przed kilkoma dekadami były niemożliwe do realizacji.


wakacje, sport, kite
Napisał: Alberto Otero García
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podobnie sytuacja wygląda z kitesurfingiem, sportem, jaki swoją historię zaczął raptem kilkadziesiąt lat wcześniej. Lecz popularność jego ogromnie w tym czasie wzrosła, nawet z tym, że na olimpiadzie w roku 2016 została podjęta próba wpisania go na listę oficjalnych sportów. Póki co nic z tego nie wyszło, lecz najlepiej będzie to świadczyć o jego popularności. W naszym kraju popularność tego wspaniałego sportu zaczęła się w obecnym wieku, wtedy powstawać zaczęły pierwsze szkoły, w sklepach zaczął być dostępny sprzęt i zaczęto organizować kitesurfing wyjazdy- przykładowe sprawdzisz tutaj: Motion. Obecnie na całym wybrzeżu letnią porą zobaczyć można dziesiątki latawców z lubiącymi mocne wrażenia miłośnikami tej formy aktywności fizycznej. Środowiska ludzi żyjących aktywnie na początku bardzo sceptycznie podchodziły do tej nowej mody. Było sporo obaw, głównie o bezpieczeństwo oraz sprzęt. Jednak okazało się bardzo szybko, że kitesurfing (kliknij szkoła kitesurfingu) jest bardzo łatwy w nauce, dość bezpieczny jeśli się będzie przestrzegało zasad i znacznie bardziej wygodny w przewożeniu.


plaża, sport, kitesurfing
Napisał: Erkki Nokso-Koivisto
Na podstawie: http://www.flickr.com
Będzie także wymagał dużo mniej siły, tak więc doskonale nadaje się dla ludzi, którzy nie mają aż tak wyćwiczonych mięśni. Nie ma problemu, aby przygody z nim spróbowali uczniowie czy ludzie starsi.

Zamieszczone w tym serwisie wiadomości są dla Ciebie zbyt skąpe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę snakersy buty, na której przeczytasz pokrewne tematy.

Oczywiście jakiś minimalny poziom sprawności trzeba jednak mieć, lecz tak naprawdę znacznie ważniejsze będą chęci do uczenia się i znalezienie odpowiedniej szkółki. Typowy kurs kosztuje około 1,5 tysiąca złotych i składa się z trzech podstawowych części. Pierwsza z nich będzie obejmować naukę sterowania latawcem, druga starty z deską, a trzecia poznanie podstawowych skoków i zwrotów. Każdy taki etap trwa parę godzin, w czasie których na początku kursanci zapoznają się z wiadomościami teoretycznymi, a później ćwiczą dokładnie te wiadomości w czasie latania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-07 23:59:18
Tagi: woda, sport, kurs