Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Uprawianie sportów, a ściślej aktywność fizyczna na otwartym powietrzu, pomoże utrwalić kondycję, a także doskonałe samopoczucie

Zwykło się twierdzić, że osoba pracująca fizycznie całymi dniami powinna relaksować się przy rozwiązywaniu rebusów albo lekturze prasy. Z kolei panie tkwiące 8 godzin przed komputerem potrzebują chwili wytchnienia, którą zagwarantować może popołudniowy spacer po parku. Tymczasem lekarze przekonują, że w istocie każdemu bywa niezbędna solidna, ale jednocześnie rozsądna, porcja ruchu i ta rzeczona uwaga nie odnosi się tylko do osób pracujących.
Narciarze
Napisał: TheUglySweaterShop.com
Na podstawie: http://www.flickr.com
Licealiści powinni ruszać się nie tylko na wuefie, a starsi nie w każdym przypadku muszą zasłaniać się bólami charakterystycznymi dla ich wieku. Wystarczy zaledwie jedno popołudnie w tygodniu spędzone poza domem, aby zregenerować organizm i poprawić sobie nastrój. Wycieczka rowerowa staje się tą atrakcją, z której ochoczo korzystają całe rodziny. Mieszkańcy miasteczek wyjeżdżają poza jego obręb, aby pooddychać czystym powietrzem. Sporym zainteresowaniem cieszą się ścieżki rowerowe, szczególnie te położone na terenach typowo rekreacyjnych, np. na Warmii.

Wiosną można zastanowić się nad tym, żeby nawet caluśki weekend spędzić na łonie przyrody - wtedy należy spakować kanapki z żółtym serem oraz termos z gorącą kawą, a smaczny posiłek będziemy mieć zagwarantowany. Wycieczka rowerowa nie jest oczywiście jedyną formą aktywności ruchowej, którą rekomendują lekarze. Ostatnio dużą karierę robi nordic walking. Ten rodzaj sportu również lepiej uprawiać poza miasteczkiem, bo tam powietrze bywa mniej zatrute spalinami. A najlepiej na kijki udać się do lasu sosnowego i to niezależnie od pory roku albo pogody.

Nie wahaj się — sprawdź jakie interesujące treści posiada nasza moja strona. Jej temat na pewno niezwykle Cię zainteresuje.

Więcej na ten temat: więcej na temat.

Chociaż niezaprzeczalnie najmilej chodzić po lesie w gorące popołudnie, gdy powietrze jest przesycone zapachem rozgrzanego igliwia. Z kolei najmniej kosztownym rodzajem sportu są chyba marszobiegi. W ostateczności wystarczą komfortowe adidasy, spodnie dresowe i oczywiście odrobina silnej woli, gdy za oknem plucha. Dla zainteresowanych tematem: wpis.
zawody piłkarskie
Napisał: Rob Wilkins
Na podstawie: http://www.flickr.com
A w trakcie wakacji spędzanego nad jeziorem najbardziej żwawo chodzimy na długie spacery. W takim przypadku aktywność ruchowa staje się prawdziwą przyjemnością, szczególnie wtedy, gdy ma się odpowiedniego i towarzyskiego kompana do rozmów. I tak na urlopie można połknąć bakcyla i po powrocie do mieszkania rozpocząć uprawianie sporów, a w rachubę może nawet wchodzić codzienna wycieczka rowerowa poza serce miasta.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-28 00:52:03
Tagi: weekend, Spacer, aktywność