Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Jeżeli jesteś fanem wierzchowców i śnisz o tym, żeby zrozumieć ich świat - należy zaplanować wakacje w siodle już dziś

konie to niesłychanie pojemne zwierzęta. Trzeba z nimi przebywać, żeby zdobywać od nich ich emocjonalny spokój i równowagę. Od dziecka warto zatem wybierać się na sportowe obozy jeździeckie, aby pogłębiać w sobie łagodność dla zwierząt i cierpliwość.


szklarska poręba
Napisał: Karol K
Na podstawie: http://www.flickr.com


Sportowe obozy jeździeckie sprawdź sportowe obozy jeździeckie są w przede wszystkim zaadresowane do najmłodszych. W młodym wieku najszybciej wyuczymy się jeździć na mustangu, ponieważ nie odczuwamy strachu przed zwierzęciem. Na tych obozach opiekunami są profesjonalni trenerzy, a zespoły są na tyle niewielkie, że do każdego dziecka ma się indywidualne podejście. Dziecko spędza w stajni i w siodle połowę dnia. Posiada także możliwość wyuczyć się do egzaminów na rangę profesjonalnego jeźdźca. Jeżeli nasze dziecko jest niepełnosprawne i myślimy, że takie zjazdy będą dla niego nieosiągalne, to mylimy się. Hipoterapia jest świetnie rozpoznawaną i docenianą wersją rehabilitacji ruchowej, ale także emocjonalnej i społecznej. Dzięki trosce, którą dziecko obdarza wierzchowca, tworzy się między nimi więź sympatii, co przekłada się w niedługim czasie na polepszenie kontaktów z innymi ludźmi. Sama jazda na wierzchowcu wspomaga rehabilitację sportową - usprawnia mięśnie i koordynację. Hipoterapia jest niezwykle uznanym rodzajem rehabilitacji.
Doceniają ją rehabilitanci i rodzice niepełnosprawnych dzieci.


Jeśli twoje dziecko lubi konie, nie czekaj i wyślij je na obóz jeździecki, żeby mogło rozwijać swoje hobby od najwcześniejszego okresu swojego życia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-09-27 07:48:09
Tagi: dzieci, lekarz, konie, jazda