Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Czym jest enoturystyka? Czy ta forma turystyki będzie coraz bardziej ceniona?

Enoturystyką określimy turystykę winiarską, jaka polega na odwiedzaniu regionów związanych z uprawą winorośli i miejsc, w których produkowane jest wino. Taka forma turystyki również branie udziału w różnych imprezach oraz festynach, jakie mają związek z omawianym napojem.
To coraz bardziej popularna sposób spędzenia wolnego czasu, najistotniejszym jej motywem jest ochota na spędzenie czasu na łonie natury, gdzieś na prowincji, tak więc enoturystyka to jedna z form turystyki rekreacyjnej.
Jak zwrócimy uwagę na lokalizację winnic, to można enoturystykę również zaliczyć do wiejskiej turystyki. To jednak tylko jedna z motywacji, by w ten sposób spędzać wolny czas, inną zaś jest chęć zdobywana informacji z dziedziny uprawy winorośli.
turysta
Na podstawie: pixabay.com
Produkowanie wina ma bardzo długa tradycję, więc enoturystyka to również turystyka kulturowa, a przede wszystkim kulinarna, ponieważ konkretny trunek cechuje przecież dany obszar, obok pożywienia, regionalnej kuchni zaliczamy go do takiej grupy. Takie podróżne to przede wszystkim degustacja wina, więc z pewnością najlepszy moment, dokładne potwierdzenie tego, co poznajemy - warto, zajrzyj do zobacz. W końcu przecież możemy poznawać definicje, czytać o szczepach, o winogronie, lecz dopiero gdy popróbujemy zrozumiemy, w ogóle z czym mamy do czynienia.


W zależności od tego, do jakiego miejsca podróżujemy próbujemy różnych win, ale w każdym przypadku dowiemy się czegoś nowego i mamy wiele doznań smakowych.


Najbardziej znane miejsca to Hiszpania oraz Portugalia, ale niewiele osób wie, iż i Czechy mają swoje wspaniałe trunki.https://www.eccoholiday.com/kraj/hiszpania/ (sprawdź tu)Region Morawski to dobra destynacja na początek podróży.

Spodobał Ci się taki wpis? Jeśli tak, to z pewnością sprawi Ci radość informacja, że analogiczny artykuł jest tuż obok. Po prostu zobacz tekst na portalu (https://www.cafepanamera.com/kawa-swiezo-palona/).

Nie dość, że jest blisko to jeszcze będziemy mieć do wyboru sporo wspaniałych win.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-15 18:39:36
Tagi: napoje, smak, wina, wiedza, popularna