Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

December 2022 archive

W jakie miejsce pojechać na wakacje w tym roku? Co da nam wymarzony relaks oraz pozwoli podładować baterie?

uzdrowisko Kołobrzeg
Napisał: Jean-Sebastien Roy
Na podstawie: Ogród pełen cienia
Upragniony urlop. Któż z nas o tym nie myśli oraz nie fantazjuje pracując za biurkiem? Odpoczynek, relaksowanie się, poczucie wolności i czas na wiele rzeczy. Pora letnia to okres sprzyjający wyjazdom oraz regeneracji sił. W jakie miejsce pojechać w tym roku? Polskie morze czy dalekie wojaże?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-31 22:21:09
Tagi: wakacje, sezon, pensjonat

Warte polecenia miejsca w Szczawnicy

panorama szczawnicy
Szczawnica to miejscowość uzdrowiskowa z ponad 200-letnią tradycją. Unikalne umiejscowienie kurortu (w kotlinie Grajcarka) powoduje, że tworzy się tutaj szczególny mikroklimat, a dostępne bogactwo naturalne i inne atrakcje są na wyciągnięcie ręki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-31 04:53:08
Tagi: rower, wypoczynek, budowle, Pieniny, atrakcje, Szczawnica

Czy aby dobrze jest wysłać dzieci na obóz do Pobierowa?

Pobierowo
Napisał: Piotr
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mniej więcej dwadzieścia lat temu Pobierowo wyglądało jak jedna spośród wielu położonych nad morzem miejscowości w Polsce – niewielka ilość atrakcji, niewystarczająca komunikacja, niewielka ilość obiektów hotelowych i w zasadzie nie pilnowane plaże. Od tamtej chwili aż do dzisiaj ta niewielka miejscowość przeszła prawdziwą przemianę. Pobierowo to jedna z pierwszych wymienianych miejscowości nad polskim Bałtykiem podczas omawiania wakacji w naszym kraju.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-31 04:43:09
Tagi: dzieci, obóz muzyczny

Jeśli na te wakacje wybierasz się na pewną górską wycieczkę, bądź planujesz letni, kilkudniowy wypad z przyjaciółmi, czy rodziną – powinieneś zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat odpowiedniego sprzętu i akcesoriów.

namiot
Napisał: Ishikawa Ken
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy przychodzi lato, robi się ciepło – każdy już zamyśla o wypoczynkowym wyjeździe. Śnimy o relaksie od pracy, beztroskim spędzeniu czasu z rodziną i przyjaciółmi. Większość z Nas namyśla się o tropikalnych plażach, świeżych wodach i gorącym, egzotycznym nastroju. Są wśród Nas jednak pasjonaci i hobbyści sportów ektramalnych i niszowych, jacy wolą zaplanować swoje wolne dni na ruchową przygodę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-31 03:16:10
Tagi: urlop, rynek, marka, firma, wyposażenia, usługa, System gospodarczy

Jantar - niesamowita sekret Bursztynowego Szlaku

dzieci
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Jantar to wieś letniskowa która leży w województwie pomorskim, na pograniczu Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych. Nazwa wsi nie bez przyczyny odnosi się do jednego z największych bałtyckich skarbów, bowiem mieści się ona na trasie dawnego Szlaku Bursztynowego. Z tego też powodu, rokrocznie odbywa się tu finał Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-31 03:01:09
Tagi: morze, turystyka, wakacje, noclegi, plaże, Bursztyn, Bałtyk

Szczególna więź ze zwierzętami a kolonie konne dla najmłodszych

Konie
Napisał: ime
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Jeśli zechcemy zaproponować naszemu malcowi nieco rozrywki, warto zastanowić się nad jakimś interesującym wyjazdem zorganizowanym. W internecie, na stronach internetowych nierozerwalnie związanych z tematyką obozowo-kolonijną, wyszukać możemy sporo wyjazdów tego rodzaju. Dzieci w określonych przedziałach wiekowych chętnie ruszająkolonie konne. Do wyboru jest sporo wolnych terminów. Na portalu można też zaznajomić się z opiniami innych rodziców, jacy wysyłają swoje dzieci na takie wczasy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-31 01:49:19
Tagi: wczasy, dzieci, wyjazdy, konie, oferty, kolonie

Jak najlepiej zwiedzić nowe miejsce? Co jest niezbędne, ażeby poznać nowe miasto lub region?

biuro turystyczne kraków
Napisał: Naturhouse
Na podstawie: Naturhouse
Gdy przebywamy w nowym miejscu pragniemy je jak najlepiej poznać, by mieć wspomnienia na długie lata. To też ważne, aby zobaczyć jak najwięcej i mieć wspomnienia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-31 00:28:11
Tagi: wycieczki, czas, komunikacja, temat, Pobyt

Co ciekawego proponują Bieszczady, coraz większe znaczenie turystyki w tym rejonie

Bieszczady
Napisał: Andrzej Wójtowicz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tajemnicze, niedostępne i dzikie - to właśnie takie słowa w najlepszy sposób charakteryzują wszystko to, z czym kojarzą się Bieszczady. Góry te leżą w najbardziej oddalonym na południowy wschód krańcu Polski, i są w większości pokryte gęstymi lasami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-30 05:32:10
Tagi: jezioro, góry, przyroda, wędrówki

Rower - jak znaleźć odpowiedni rodzaj?

rower
Napisał: www.123rowery.pl
Jazda na rowerze zalicza się do czynności chętnie wykonywanych. Nie potrzeba bowiem znacznego wysiłku, by móc rozkoszować się zabawą na dworze. Rower to także dobry sposób na sprawniejsze poruszanie się. Jest także korzystnym zamiennikiem dla aut – jazda na rowerze jest nie tylko niegroźna dla środowiska, ale również o wiele bardziej korzystna dla organizmu człowieka. Wybór odpowiedniego typu i modelu roweru uzależniony będzie przede wszystkim od tego, na jakich nawierzchniach ma być użytkowany. Na przykład do jazdy na długie dystanse odpowiednie będą modele takie jak Kross Trans Global. Oprócz tego są modele dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-30 05:00:10
Tagi: rower, Kierownica, ceny, sprzęt, masa, koszty

W jaki sposób planować wyjazd kamperem czy z przyczepą?

kamper
Napisał: grassrootsgroundswell
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zima to czas doskonały do realizowania wszelakich reperacji oraz wprowadzania ulepszeń w przyczepach i kamperach. W ciągu paru miesięcy bez problemu uporamy się ze wszystkimi problemami technicznymi. Jednak zima to także doskonała pora, by rozpocząć zamierzać oraz organizować wakacyjne wyjazdy. Wielu kierowców zastanawia się, jakim sposobem to zrobić.Oczywiście w pierwszej kolejności trzeba określić cel tegorocznej wycieczki. Paradoksalnie bywa to trudniejsze niż cała reszta przygotowań.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-30 04:43:14
Tagi: wyprawy, wycieczki, butla z gazem

Czy wyszukamy wykwintne restauracje Bełchatów odwiedzając?

restauracja
Napisał: Garry Knight
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czy wyszukamy właściwe noclegi Bełchatów wpisując w wyszukiwarce?

Nierzadko w momencie przeróżnych wyjazdów niezwykle istotne okazują się być miejsca noclegowe na których rezerwację się decydujemy, ponieważ istotne jest to, aby posiadać miejsce w którym będziemy mogli odpocząć po całym dniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-30 02:33:09
Tagi: imprezy, restauracja, menus

Jak efektywnie poszukiwać dobrej jakości hoteli lub restauracji w internecie?

landszaft - firma
Napisał: Creative Commons Uruguay
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach właściwie wszystko można znaleźć w sieci. Jeśli przykładowo dokądś się wybierasz, wtedy zazwyczaj szukasz informacji na temat tego miasta w sieci, zazwyczaj sprawdzasz również, gdzie warto zjeść lub w którym hotelu się zatrzymać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-30 00:34:16
Tagi: obiad, internecie, opinie, sposób

Czy poleca się wyjechać na wczasy na Kaszuby?

folklor kaszubski
Napisał: tomasz przechlewski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kaszuby to nazwa konkretnego regionu kulturowego położonego w północnej części Polski, który tworzy część Pomorza. Na terenie Kaszub niemal wszędzie można się spotkać z miejscową ludnością mówiącą w języku kaszubskim. Po kaszubsku wydawane są rozmaitego typu gazety i dzienniki, prowadzone lokalne rozgłośnie radiowe a także programy telewizyjne. Ci, którzy planują spędzenie wakacji w regionie kaszubskim bez problemu będą w stanie porozumiewać się po Polsku, choć większość z Kaszubów dobrze porozumiewa się w języku polskim, choć większość z nich mówi, że jest on ich następnym językiem. Co może zainteresować, alfabet i wymowa w języku kaszubskim znacząco różni się od polskich.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-29 23:55:36
Tagi: półwysep, Mierzeja Helska

Najprawdziwszy odpoczynek jest potrzebny każdemu z nas. Czy to wyjazd wakacyny czy pobyt w sanatorium – powinniśmy z tego korzystać

Gabinet SPA w Resort Medical & SPA w Ciechocinku
Napisał: lazienkiresort.com
Na podstawie: lazienkiresort.com
Jak to miło, że nie jesteśmy skazani na ciągłą pracę, niekończące obowiązki i deficyt snu, jak to miło, że mamy trochę czasu, jak możemy normalnie wypocząć Tak jesteśmy w stanie powiedzieć, kiedy w końcu po jakimś czasie przychodzi czas na nasz urlop lub zyskujemy miejsce w jednym z sanatoriów, by naprawić zdrowie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-29 23:55:32
Tagi: zdrowie, urlop, sanatorium, zdrowotnym

Które akcesoria powinny koniecznie pojawić się w hotelowym pokoju?

łazienka hotelowa
Napisał: Dakil Auctioneers
Na podstawie: http://www.flickr.com
W trakcie naszego życia w wielu przypadkach zdarza się nam podróżować. Przesuwanie się z miejsca na miejsce na ogół wywołane jest naszą potrzebą spokoju w innym środowisku, co rzecz jasna przekłada się w istotnej mierze na efektywność naszego wypoczynku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-29 13:17:08
Tagi: hotele, dodatki, pokoje, akcesoria, atrakcja

Gdzie szukać najlepszych miejsc noclegowych nad morzem?

Gdańsk
Napisał: zeesenboot
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z utęsknieniem czekasz na urlop, dlatego raz po raz sprawdzasz oferty i zastanawiasz się, gdzie wyjechać? Znakomitą propozycją jest podróż nad morze – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Starsi na pewno będą cieszyć się nadmorskimi lokalami, wieczornymi rozrywkami i długimi spacerami po plaży. Młodsi zaś będą chcieli ciągle robić zamki z piasku albo skakać przez fale, bo nie ma lepszej uciechy niż kąpiele w letni, upalny dzień. Jednak zanim będziemy mogli cieszyć się nadmienionymi atrakcjami, należy jeszcze znaleźć odpowiednie noclegi Dąbki lub Dziwnów. W jaki sposób to zrobić?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-29 09:10:08
Tagi: pokoje, noclegi

Gdzie warto wybrać się na wakacyjny urlop? Sprawdź opinie

krajobraz
Napisał: Roderick Gray
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie da się ukryć faktu, że turystyka stanowi wyjątkowo ważną część naszej codzienności. Podróżowanie w różnorodne miejsca potrafi być bowiem niezmiernie kształcące oraz edukacyjne, co stanowi ogromne udogodnienie. Jest to także znakomity pomysł na zregenerowanie przez nas straconych sił. Wielu z nas z pewnością z utęsknieniem wyczekuje czasu urlopu, gdy to wreszcie po długotrwałym wysiłku będzie mogło odświeżyć własne siły.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-29 05:45:07
Tagi: wyjazdy, Biura podróży, Pobyt

Podsłuchy i kamery sportowe - czyli jak znaleźć naprawdę nietuzinkowe hobby

kamera na rowerze
Napisał: Andrew Budreski
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele osób posiada niebanalne hobby i zainteresowania dzięki czemu otaczająca rzeczywistość jest bardziej interesująca. Warto posiadać niebanalną pasję i ją rozwijać, gdyż daje to człowiekowi pełną swobodę i wolność w prezentowaniu siebie i własnych potrzeb. Jednak jak znaleźć naprawdę interesujące hobby? Możliwości jest sporo. Jednym z ciekawszych opcji jest zbieranie sprzętu elektronicznego, przydatnego w nietypowych sytuacjach. O jakich gadżetach mowa?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-29 05:23:17
Tagi: urządzenie, telefon, imprezy, dyktafony, sprzęt, gadżety

Apartamenty w Szczecinie - łatwy sposób na ekskluzywne wczasy

wakacje
Napisał: J P
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zaciekawienie polskimi miastami z roku na rok zwiększa się i coraz więcej ludzi szuka ofert urlopowych właśnie w Polsce. Jest to nadzwyczaj pozytywny efekt, jaki oddziałuje wprost na rozwój tych miast i powstawanie coraz to nowszych atrakcji turystycznych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-29 04:43:08
Tagi: podróż, turysta, nocleg, wakacje

Najpopularniejsze sklepy online z ubraniami działające na naszym rynku

sklep z odzieżą
Napisał: Joshua Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com
W naszym kraju funkcjonuje sporo sklepów internetowych, jakie trudnią się sprzedażą modnych ubrań. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem, również wśród konsumentów stawiających na markową odzież. Warto w wolnej chwili zaznajamiać się z ofertą konkretnych sklepów, w tym również z przygotowanymi promocjami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-29 04:29:10
Tagi: odzież, buty, stylizacja, ubranie, dodatek

Gdzie się wybrać na swoje wyśnione wakacje, jakie atrakcje może zaoferować Bali oraz Meksyk.

atrakcje Meksyku
Kiedy standardowe miejsca na wakacyjne wyjazdy będą się już nudziły, to może najwyższy czas pomyśleć nad jakąś egzotyką. Szczególnie że w dalekich krajach można zaplanować sobie wypoczynek niekoniecznie wtedy, gdy wszyscy. Kraje leżące w pobliżu równika tak naprawdę przez okrągły rok oferują świetną aurę, upały i przepiękne plaże, można więc zimą zamiast na narciarskim stoku zrobić sobie tydzień na jednej ze słonecznych wysp.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-29 04:25:10
Tagi: urlop, wycieczki, Azja, wyjazdy, Pobyt

Wakacje Mazury nie tylko dla fanów żaglówek

mazurskie jezioro
Napisał: Saskia van de Nieuwenhof
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Nocegi Giżycko pokazują spore zaciekawienie tamtejszymi rejonami. Wybierając się na wczasy, staramy się poszukać takich rejonów, które cieszą się dobrą opinią, mają nam wiele do zaproponowania, a jeszcze dają nam ewentualność zobaczenia okolicznych miejscowości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-29 03:57:10
Tagi: wczasy, jeziora, turyści, Żaglówki

Jeżeli planujemy nauczyć się jeździć na koniu wskazane jest mieć pojęcie, że stajnia w Warszawie urządza profesjonalne obozy jeździecki

jazda konna
Napisał: Shannon Veerkamp
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak obecnie wyrażają rozmaitego wariantu statystyki zwiększa się liczebność ludzi, którzy jeżdżą lub chcą nauczyć się jeździć na koniu. To niezwykle dobrze, dlatego że od zawsze zajęcia ze zwierzętami należą do najlepszych. Nie tylko dość mocno polepszają fizycznie, ale także oddziałują na odpowiednią psychikę człowieka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-29 01:58:09
Tagi: konie, jeździectwo, obozy jeździeckie

Amsterdam – idealny, kiedy chcemy spędzić weekend z bliską osobą

Holandia
Napisał: Dekoral
Wolny weekend w przeciągu roku to ogromne wyzwanie. Zazwyczaj musimy coś załatwić, po coś podjechać, zrobić poważniejsze zakupy, zająć się remontowaniem czy zajrzeć do rodziców, gdyż ostatnio odrobinkę ich zaniedbaliśmy. Dlatego gdy trafiły nam się dwa dni wyłącznie dla siebie, warto spędzić je w rozsądny sposób, np. pojechać na wycieczkę do Amsterdamu z ukochaną czy ukochanym. Taki weekend spędzony daleko od zwykłych problemów jest najlepszym sposobem na przyjemny czas we dwoje. Z jakich względów powinniśmy udać się właśnie do Amsterdamu?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-29 01:26:10
Tagi: zdjęcia, linie lotnicze, centrum miasta

Jeżeli zdecydujemy się na wakacje nad Bałtykiem czeka nas mnóstwo wyjątkowych atrakcji

wakacje nad bałtykiem
Napisał: Jörg Schubert
Na podstawie: http://www.flickr.com
Istnieje sporo wspaniałych miejsc w Polsce godnych obejrzenia, jednak to zwłaszcza jeden kierunek cieszy się co roku największą popularnością – chodzi oczywiście o Morze Bałtyckie. Wszyscy spragnieni wylegiwania się na plaży wśród tłumów odpoczywających plażowiczów powinni zdecydować się na wakacje morze 2015 – jak każdego roku, tak i w te wakacje czeka tu na wycieczkowiczów mnóstwo atrakcji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-29 00:29:08
Tagi: urlop, morze, wakacje, rejs

Sposób na wypoczynek nad Bałtykiem

molo
Napisał: Robert Haandrikman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy słyszymy hasło sanatorium, to najczęściej zaczynamy myśleć o jakichś chorych osobach, które muszą jechać do uzdrowiska. Jednak jest to złe skojarzenie. Bo do sanatorium nad morzem możemy, ot tak wybrać się na najlepsze wczasy. W Polsce jest wiele nadmorskich sanatoriów, do których warto pojechać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-29 00:13:15
Tagi: wczasy, wakacje, rodzina, termin

Zachwycające oferty wypoczynku na wyspach Seszele

Wyspy Seszele
Napisał: Global Panorama
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wakacje warto jest dobrze przemyśleć, jeżeli się chce się je spędzać naprawdę w szeroko niezwykłych warunkach i bez żadnego stresu. Przed planowaniem odpoczynku dobrze także mieć świadomość czego właściwie się poszukuje. Czy ktoś pragnie spędzać wakacje polegający bardziej na zwiedzaniu lub też ujrzeć na przykład wyspy Seszele a, także porządnie na nich wypocząć? Sprawa ta nieraz nie okazuje się prosta, najlepiej więc rozeznać się w różnych propozycjach odpoczynku, żeby pamiętać na co gdzie można dziś liczyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-28 23:57:00
Tagi: relaks, sporty wodne, krajobrazy

Bułgarskie możliwości stuprocentowego odpoczynku w najlepszej cenie

morze w Bułgarii
Napisał: Athena Lao
Na podstawie: http://www.flickr.com
Egipt jako państwo turystyczne cieszy się powodzeniem wśród Polaków nie od dzisiaj. Wybierając ten kraj na wspólny wyjazd, czyli pełen relaks i zapomnienie o codziennych troskach oraz problemach, stawia się na pewną słoneczną pogodę. Kolejnym plusem Egiptu jest to, że można w prosty oraz nadzwyczaj przyjemny sposób poznać dużo ważnych historycznie miejsc oraz zobaczyć piramidy, czyli jeden z cudów świata. Estetyczne napełnienie z wypoczynkiem mogą iść w parze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-28 23:56:55
Tagi: pogoda, wczasy, miasta, kurorty, Ciekawe Miejsca, kierunek

Pobyt na świeżym powietrzu to same plusy

Piknik na łonie natury
Napisał: Daniel Glifberg
Na podstawie: http://www.flickr.com
W przeszłości rodzice z dziećmi spędzały dużo czasu na świeżym powietrzu. Przygotowywane były rodzinne wycieczki, festyny i zabawy, które nie tylko doskonale wypełniały popołudnia, ale i były przyjazne dla zdrowia. W dzisiejszych czasach, niezależnie od wieku, sporą ilość wolnego czasu czasu spędzamy przed komputerem – nie jest to ani dobre dla zdrowia, ani fascynujące.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-25 00:01:06
Tagi: relaks, odpoczynek, sport, wypoczynek, spacery

Interesujące propozycje dla kierowców borykających się z usterką pojazdu

fachowcy
Napisał: Colin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie można zaprzeczyć tezie, że awaria auta zawsze jest znacznym kłopotem dla jego właściciela. Nie ma w tym nic zaskakującego, że tak wielu właścicieli aut stara się jak najszybciej naprawić usterkę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-24 03:49:11
Tagi: serwis, pojazdu, samochodu, asortyment

Wyekwipuj się w dodatki alpinistyczne , a także odzież biegową, jaką kupisz w każdym markecie online

wspinaczka górska
Napisał: Naval Surface Warriors
Na podstawie: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie żadnej osobie nie trzeba mówić jak zasadnicza aktualnie jest aktywność fizyczna. Zdecydowanie więcej osób wiedzie siedzący tryb życia. Niestety czasy się zmieniają i coraz więcej niezbędnych jest osób, które pracują umysłowo, niż tych, którzy realizują pracę fizyczną. Swoją drogą wiele czasu spędzamy przed ekranem komputera, co oczywiście też jest niedobre dla naszych oczu oraz kręgosłupa. Jeżeli nie planujemy mieć w późniejszym czasie większych szkopułów to już chwilowo musimy zadbać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-15 05:34:00
Tagi: jogging, odzież, akcesoria, ciuchy, bieganie

Jak spędzić udane oraz ciekawe wakacje w Kołobrzegu.

Hotel z basenem
Napisał: Fresco Tours
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dobry urlop w niezwykłej mierze zależy teraz od wybrania odpowiedniego hotelu i od konkretnego kurortu. Czy warto wyjeżdżać za granicę, a może najlepiej obecnie decydować się na interesujące wakacje w Polsce, dla przykładu w Kołobrzegu? Dla ludzi preferujących tą drugą opcje sporo hoteli przygotowuje ciekawe rabaty a, także nadzwyczajne oferty, mające przyciągnąć do miasta mnóstwo zwiedzających a, także wczasowiczów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-15 00:50:01
Tagi: plaża, pieniądze, klient, cena, oferta