Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Co studiować? Turystyka i rekreacja

Każdy absolwent szkoły średniej, który ma zamiar podjąć studia magisterskie, musi zmierzyć się z istotnym wyborem - jaki kierunek nauki wybrać? To szczególnie istotna decyzja, ponieważ wpływa ona nie tylko na kolejne kilka lat życia młodego człowieka ale również na następującą karierę zawodową i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie upraszcza chwiejna sytuacja na rynku pracy, który w ostatnich latach zmienia się dynamicznie, razem ze zmianami światowej i krajowej koniunktury.

Który kierunek, w takim razie, opłaca się rozpocząć? Z pewnością taki, który da możliwość uzyskać interdyscyplinarne wykształcenie, powodując, że student będzie mógł znaleźć zatrudnienie w różnorodnych gałęziach gospodarki. Ciekawszym z wspomnianych kierunków jest turystyka i rekreacja (). Jest to zdecydowanie dziedzina wszechstronna, w ramach której student zdobywa wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych i przyrodniczych, a także rolniczych. Wspomniany profil jest dostępny zarówno na uczelniach państwowych, jak również na uczelniach prywatnych, a naukę można odbywać w trybach stacjonarnym i zaocznym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich.
Spora część uczelni daje swoim studentom możliwość odbycia różnorodnych kursów, dodatkowo zwiększających ich zdolności i wartość na rynku pracy.

Studenci
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Dzięki kompletnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji mają możliwość znaleźć pracę w takich przedsiębiorstwach jak biura podróży, ośrodki wypoczynkowe i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego rodzaju organizacjach społecznych, a także w organach administracji rządowej i lokalnej.
Faktem jest, że turystyka studia to profil nie dla wszystkich. Osoba pragnąca podjąć naukę o wspomnianym profilu, powinna wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróży.

Wciąż nurtuje Cię ten tekst? Kliknij w podany link i tam znajduje się istotna strona (http://www.hotel-garden.pl/kontakt), gdzie znajdziesz dodatkowe treści.

Musi także charakteryzować się kreatywnym myśleniem oraz dobrą organizacją pracy. W przypadku tego kierunku, bardzo istotnymi umiejętnościami są komunikatywność i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji oraz predyspozycje do nauki języków obcych.

jeśli zamierzasz związać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany podjęciem nauki o profilu turystyka i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 wciąż trwa! Musisz jedynie złożyć wymagane dokumenty w biurze rekrutacyjnym interesującej Cię uczelni, a już za miesiąc możesz rozpocząć ciekawą przygodę z tym niebanalnym kierunkiem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-10 01:57:14
Tagi: podróż, rynek, biura, praca, przyszłość, wiedza, profil