Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Zakup swojego mieszkania czyli na co zwracać uwagę przy wyborze mieszkania na rynku pierwotnym

Piękne budynki, radośni lokatorzy i mnóstwo zieleni wokół bloku - tym przeważnie kuszą deweloperzy w swoich folderach reklamowych. W reklamie wszystko prezentuje się rewelacyjnie, niestety czasami wychodzi na jaw, że rzeczywistość może być zupełnie inna. Przy bloku przebiega ruchliwa droga, drzewa stają się nagle drobnymi krzaczkami, a po sąsiedzku zlokalizowany jest market z wypełnionym samochodami parkingiem.
kupno mieszkania
Napisał: Unique Hotels
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niestety bez przerwy klienci chwytają się na kolorowe, barwne ulotki, a tak naprawdę planując kupno nowego mieszkania należy bardzo dokładnie wszystko sprawdzić, aby nie było później niepotrzebnych rozczarowań. Przy aktualnej sytuacji rynkowej, z coraz trudniej dostępnymi kredytami deweloperzy robią wszystko, aby zdobyć nowych klientów. Lokali na pierwotnym rynku jest całkiem sporo, cały czas w ofertach ukazują się nowe apartamenty Pogorzelica (zobacz więcej apartamenty pogorzelica sprzedaż) we wszystkich dzielnicach, więc wybór jest naprawdę spory. Jeśli więc ktoś zamierza zakupić nowe mieszkanie, to powinien poświęcić trochę czasu na poszukiwania, i wówczas będzie duża szansa że będzie z zakupu zadowolony.

Szukanie mieszkania należy zacząć od określenia swych możliwości finansowych i oczekiwań co do powierzchni. Już wówczas niektóre miejsca mogą zostać wykluczone, ponieważ lokale będą tam po prostu za drogie. Mając już rozeznane czego i w jakiej cenie się szuka, można zacząć przeglądanie ofert poszczególnych deweloperów. Oferta, jaką rekomendujemy to Baltic Parkbudowa mieszkań
Napisał: Jeffrey Zeldman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po wybraniu kilku najlepiej wyglądających propozycji przychodzi czas na dokładne sprawdzanie wszystkich szczegółów. A warto wszystko bardzo dokładnie sprawdzić, bo wszelakie zaniedbania mogą się skończyć w najlepszym przypadku dużą ilością stresu, a w najgorszym straceniem zainwestowanych środków. W pierwszej kolejności należy sprawdzić jakie deweloper ma doświadczenie, tu przydatna będzie lista wcześniejszych jego inwestycji (zobacz: [link] pod tym adresem). Warto również zobaczyć, jak wygląda prawny status działki, a dodatkowo jakie inwestycje mogą być planowane w najbliższej okolicy. Z ważnych rzeczy będzie jeszcze przeglądnięcie finansowania i zabezpieczeń, i jeśli wszystko będzie w porządku, to można podpisać umowę przedwstępną.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-14 01:40:22
Tagi: mieszkania, dzielnice, deweloperzy