Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Odżywki dla sportowców - kiedy powinniśmy je zażywać?

Izotoniki, glukoza, batoniki, specjalne koktajle - to tylko nieliczne ze znanych odżywek. Najczęściej mają postać proszku, tabletek lub płynu. Dodają energii, odżywiają i dla wielu bywają niezastąpione w trakcie treningu sportowego. Kiedy powinniśmy po nie sięgnąć i czy są bezpieczne dla zdrowia?trening siłowy
Napisał: brett jordan
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dobrze rozpisana dieta to podstawa, kiedy zależy nam na właściwym funkcjonowaniu organizmu, szczególnie jeśli prowadzimy wysoce aktywny tryb życia. Osoby, których stopień aktywności fizycznej wykracza poza średnią normę powinny dostarczać swojemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych, jak też kalorii. W tej kwestii z pomocą przychodzą właśnie odżywki dla sportowców.

Z pewnością przyda Ci się moja witryna (https://asmtechnology.eu/) ze szczegółami, które tyczą się opracowanego tu tematu. Nie czekaj zatem i wejdź w podany niżej link.

Czy tego typu produkty są groźne dla naszego zdrowia? Otóż nie! Suplementy oferowane w specjalistycznych sklepach (czasem sprzedawane również w aptekach) są przebadane i dopuszczone do sprzedaży przez Główny Inspektorat Sanitarny, a więc nie są groźne, jeśli zażywamy je z głową! Przesadzić bowiem można w każdej dziedzinie. Suplementy zażywane w zalecanych przed producentów dawkach nie powodują negatywnego wpływu na zdrowie i funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Musimy także pamiętać, że najważniejsze jest naturalne żywienie i odpoczynek po wysiłku, a przyjmowanie odżywek należy zaplanować na końcu. Zdrowe odżywki dla sportowców zawierają wartości, które występują naturalnie w naszym organizmie lub są dostarczane wraz z pokarmem. Nie są więc czymś dziwnym i nieznanym, a jedynie pomagają odpowiednio zbilansować składniki niezbędne dla osób regularnie lub zawodowo zajmujących się sportem. Zajrzyj też do sklepu z odżywkami dla sportowców i zdrową żywnością rawfoods.Z punktu widzenia dietetyki sportowcy posiadają wyjątkowe potrzeby żywieniowe. Zdrowe odżywki dla sportowców uzupełniają braki cennych substancji oraz wspierają proces regeneracji. Używanie suplementów w takim celu ma znaczenie. Z kolei gdy naszym celem jest przyrost masy mięśniowej, wtedy można zakupić odżywki białkowe. Więcej ciekawostek zobaczysz pod tym linkiem. Tego typu odżywki zawierają aminokwasy egzogenne, których obecność sprawia, że zwiększenie masy mięśniowej może nastąpić w krótszym czasie i nawet podczas intensywnej i długotrwałej aktywności fizycznej. Powinniśmy jednak mieć na uwadze, iż odżywki dla sportowców nigdy nie mogą zastępować regularnego i wartościowego żywienia, ani nie mogą być używane w celu przebycia irracjonalnie ciężkich treningów, które znacznie przekraczają nasze możliwości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-26 18:28:20
Tagi: białko, odżywki, suplementy, trening, Napoje izotoniczne, batony