Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Jak zorganizować fantastyczną podróż, by nie nadszarpnąć budżetu?

Świetne wyjazdy to marzenie wielu z nas. O czym pamiętać, jeśli urządza nas jedynie podróż ekonomiczna?


Jeśli chcemy objechać Europę wzdłuż i wszerz zdecydujmy się na bus do Niemiec czy Czech, zamiast samochodu. Przykładowo bus (sprawdź ofertę dotyczącą usługi: pronar kompletna zabudowa busa) do Niemiec wyniesie nas znacznie taniej niż wycieczka autem do Berlina czy Hamburga. Inna sprawa, jeśli jedziemy w towarzystwie. Wtedy koszty benzyny, po podzieleniu na kilka głów, będą znacznie przystępniejsze. A co jeśli nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić jazdy innym środkiem komunikacji niż auto, ale nie mamy ani znajomych, ani przyjaciół, ani najbliższych, którzy mieliby ochotę również udać się w podróż? Możemy rozejrzeć się za towarzyszami na forach internetowych czy portalach społecznościowych - czytaj więcej. Co jasne uda nam się znaleźć kogoś, kto ma takie same upodobania. Naszą uwagę powinny również przykuć tanie bilety samolotowe. Te, zakupione odpowiednio wcześniej, mogą nas wynieść nawet tylko kilka złotych. Zmiennikiem dla samolotu czy czterech kółek będzie też pociąg.
busy
Napisał: The TAS Partnership Ltd
Na podstawie: http://www.flickr.com


Warto być czujnym. Biura podróży gwarantują sporo wycieczek last minute. Takie oferty okażą się świetne dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na półroczne wycieczki, a preferują weekendowe, tygodniowe bądź dwutygodniowe pobyty w licznych miejscach. Odwiedzajmy więc często strony poszczególnych biur turystycznych, a także polubmy internetowe porównywarki wczasów organizowanych przez różnorodne firmy.


Jeżeli zależy nam na oszczędzaniu pieniędzy, dobrą opcją jest rozejrzenie się, na przykład na forach internetowych, czy ktoś przypadkiem nie chce odsprzedać wycieczki, którą nabył jakiś czas temu, gdyż sam nie może jechać. Wtedy bowiem możemy spodziewać się atrakcyjnej ceny. Oszczędne wycieczki wiążą się głównie z niedrogim noclegiem. Warto pamiętać, że hotel nie zawsze musi być alternatywą najdroższą, wbrew pozorom. Jedną z tańszych alternatyw będzie zakwaterowanie na kempingu. Tego rodzaju miejsca proponują też domki letniskowe, którymi możemy zastąpić klasyczny namiot.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-03-28 15:53:55
Tagi: wycieczki, pojazd, biura turystyczne