Schroniskozywiec.pl Portal turystyczny

Odpoczynek w saunie

Sauna jest miejscem, gdzie przychodzi się zarówno dla relaksu, jak i dla celów zdrowotnych. Podstawowe działanie sauny opiera się na działaniu zwiększonych temperatur, co wpływa korzystnie na krążenie. Wyróżnić można parę typów zabiegów, jakim można poddać się w saunie. Typy te zależą od metody, jaką zabieg jest przygotowany. Wizyta w saunie w większości przypadków zabiera od kilku do kilkunastu minut. Później powinna nastąpić kąpiel w chłodnej wodzie. Sauny są dostępne w salonach spa, jak również w drogich hotelach i pensjonatach. Można również skonstruować własną, o ile jest taka możliwość.Zabudowa saun jest bardzo charakterystyczna, istnieje jednak znaczna liczba przedsiębiorstw, które stawiają tego typu konstrukcje. Do skonstruowania sauny niezbędne jest właściwe drewno, a jej szczegółowa budowa uzależniona będzie od rodzaju.
sauna, relax
Napisał: Mark Hillary
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rodzaje sauny Zabiegi w saunie mogą odbywać się na sucho lub na mokro. W tym pierwszym przypadku wysoką temperaturę uzyskuje się bez wykorzystania wody. W przypadku sauny mokrej, zwyczajowo zrasza się wodą rozgrzane kamienie, tworząc parę. Czasami do charakterystycznych typów sauny zalicza się łaźnie parowe. Jak sama nazwa mówi, wykorzystuje się w nich parę, wdmuchiwaną przez specjalny agregat. W łaźniach parowych występuje stuprocentowa wilgotność oraz dosyć duża temperatura, jednak o wiele niższa niż przypadku sauny. Łaźnia parowa nadaje się do częstszego korzystania niż sauna. Innych właściwości leczniczych można jej dodać poprzez wykorzystanie oparów z ziół, otrzymując miejsce do ziołowych inhalacji. Zabudowa łaźni parowych jest inna niż zabudowa saun. Łaźnie wyłożone są w większości przypadków płytkami z ceramiki, ze szkła lub z tworzywa sztucznego. Garść sposobów na to, aby rozbudować swój pensjonat tusauna
Napisał: Hotel Arthur
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zalety Zarówno sauna, jak i łaźnia parowa gwarantują wiele korzystnych skutków dla zdrowia. Przede wszystkim zabiegi takie pomagają w oczyszczeniu organizmu oraz poprawie krążenia. Gwałtowne skoki temperatur pomagają zahartować organizm, zmuszając konkretne organy do sprawniejszego funkcjonowania. Sauna pomaga również na niektóre schorzenia, między innymi na bóle reumatyczne. Należy jednak pamiętać o przeciwwskazaniach. Jednym z głównych jest astma i pokrewne choroby układu oddechowego. Oprócz tego sauna ma działanie odprężające, jest dobrym pomysłem na wykorzystanie wolnego czasu, łącząc przyjemne z pożytecznym. Budowa spa spa góry sowie we własnym domu również nie jest złym pomysłem, byłby stały dostęp do działania sauny każdego dnia. Więcej:


Na podstawie:

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-03-28 15:52:35
Tagi: sauna, łaźnia parowa, Łaźnie